Açılış 07:30 Kapanış 21:00

Hemen Ara

0212 419 38 63

Servislerin Fiyat Tutarsızlığı

0 Comments

Merhabalar bezen müşterilerimizde karşılaştığımız parça fiyatları hakkında anlaşmazlıklar yaşadığımız olabiliyor. Bu konu hakkında sizlere servislerin yedek parça, bakım, onarım fiyatları ile ilgili bilgiler paylaşacağım. Şirket olarak nasıl vaillant teknik bilgi blolumuz sayesinde bilgilendirici önemli konuları da paylaşıyoruz.

Şimdi gelelim konumuza yedek parça fiyat ve kalitelerinden başlayalım. Örnekleyerek gidecek olursak kombinizin fanı arızalandığını varsayalım fan fiyatları kombi servislerinde ciddi oranlarda değişiklik gösterebilir. Bir teknik servisin verdiği fiyat 280 tl civarında iken bir başka servis aynı kombiniz için 180 tl fiyat teklifi verebilir. Burada kullanıcıların çok dikkat etmesi gereken küçük ayrıntılar da vardır. İlk önce takılacak olan yedek parçanın firmanın kendi üretimi olan parça mıdır? yoksa yan sanayi orjinal olmayan bir parça mıdır? şeklinde sormaları ve ona göre fiyat teklifi almalıdırlar. Her zaman pahalı malzeme kaliteli malzeme diye bir şey yoktur. Özellikle kombi parçaların da yan sanayi ürünlerinin de orjinal fiyatında satıldığı görülüyor. Bunlara dikkat ederek güvenebileceğiniz kurumsal bir firma ile çalışmanız akıllıca olacaktır.

Bakım fiyatı en orantısız fiyatlar arasındadır. Kimi firma bakım ücretlerini 150 tl civarında tutarken bazı firma veya şahıslar çok ucuz fiyatlarda bakım hizmeti vermektedirler. Yaşadığımız tecrübeler ile müşterilerimizde karşılaştığımız ilginç bir diyaloğu sizinle paylaşmak istiyorum, Bakım hizmeti için gittiğim müşterimizde yaşadığım diyalog Ben cihaza bakım yapmaya başladığımda cihazda bulunan bir çok parçayı söküp aşağıda temizlerken müşterimiz hayretler içerisinde beni izliyordu, dönüp bana bakım bu şekilde oluyor? dedi tabiki efendim dedim cihazın bakım esnasında fan, blör, pompa, plaka eşanjör, filtreler temizlenir bakımları yapılır. Bunu duyan müşteri daha öncede her yıl bakım yaptırdım fakat sadece bez ile temizleyip elektrik süpürgesi ile çektiriyorlardı şeklinde bakım yapıyorlardı diyor. Şimdi burada anlatmak istediğim olayı eminim anlamış olmalısınız. 50-60 tl ye yapılan aslında bakım değil bakıp gitmek gibi bir şeydir.

Kombi servisi bakım ve yedek parça fiyatları hakkında yazdığımız bu konu faydalı oldu ise bir yorum yapmayı esirgemeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button