Açılış 07:30 Kapanış 21:00

Hemen Ara

0212 419 38 63

Vaillant F24 Arızası

0 Comments

Merhabalar, Bugün sizlere yine farklı bir arıza kodu ile karşınızdayız. Tüm arıza kodlarını tek sayfada kısa, kısa özetlemektense biz her arıza kodunu detaylı şekilde ele alarak kullanıcıların daha geniş çaplı bilgiye ulaşmasını sağlıyoruz. Bugün ki arıza kodu f24 hatasını değerlendireceğiz.

F24 Arıza Kodu Nedir?

Bu kod görüldüğünde cihazda aşırı derece ısınma oluşmuştur. Bunun sebepleri olarak gidiş hattı üstündeki ısı sensörü yüksek ısınma değeri ölçtüğünde f24 arızası ile ekranımıza yansıtır. Bu Hatayı almaya sebep olabilecek 3 neden vardır.

  1. Cihazın su basıncı düşük olabilir.
  2. Sirkülasyon pompa çalışmıyor veya arızalı devri düşük.
  3. İki ntc sensör arasındaki farkın oluşmamasıdır.

Bu 3 nedenden dolayı vaillant f24 arızası alıyor olmalısınız. Hemen cihazınızın su basıncını kontrol ediniz. Eğer basınç seviyesi düşük ise 1,5 bar seviyesine çıkartınız.

Yine ayrıca kısmende olsa bazı durumlarda karşılaştığımız bir diğer etken ise peteklerde oluşan hava f24 arızası almanıza neden olabilir. Peteklerinizi kontrol edin hava atma purjöründen havalarını alınız. Eğer sistem içerisinde hava oluşmuş ise tekrardan cihazınızı başlatmak ve ekrandaki hata kodunu gidermek için reset tuşuna basınız.

f28 arıza

Eğer reset attığınız halde yine f24 hata kodu çıkıyor cihaz arızaya geçiyor ise cihazınıza müdahale etmeyin ve teknik servis çağırınız.

 

 

One thought on “Vaillant F24 Arızası”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button