Açılış 07:30 Kapanış 21:00

Hemen Ara

0212 419 38 63

Vaillant F29 Arızası

11 Comments
f29 arıza kodu

Vaillant kombi arıza kodları anlamlarını ve yapılması gerekenleri sıralamaya devam ediyoruz. Bugün f29 arıza kodu hakkında tüm sorularınıza cevap niteliğinde teknik bilgi paylaşımını kullanıcılara sunuyoruz. Evet vaillant kombinin vermiş olduğu f29 arıza koduna sebep olacak etkenlere başlamadan önce belirtmek gerekir ki bu kodu aldığımızda kullanıcının yapacağı tek şey cihaza bir kaç defa reset atmaktır. Vaillant f29 arızası teknik servisin giderebileceği bir arızadır.

f29 arıza kodu

Biz yinede kullanıcılar bilgilensin diye arızanın kaynaklanabileceği etkenleri sizlerle paylaşıyoruz. F29 arızası 4 farklı nedenden dolayı gerçekleşebilir.

  1. Baca bağlantıları çıkmış veya Fan emiş gücü yeterli değil.
  2. Fan hava akış parçası olan prosestat görevini yapmıyor.
  3. Gaz akışını kontrol eden gaz valfi arızalıdır.
  4. Ana kart arızası oluşmuştur.

Yukarıda belirtilen 4 seçeneğin oluşması ile vaillant kombi f29 arızası olarak cihazımızı arıza konumuna getirir. Arızayı kesin olarak tespit edebilmek için teknik personel birinci seçenekten başlayarak ilk önce baca bağlantılarında sorun olup olmadığını kontrol eder. Daha sonra Fan yeterli hava emişi prosestat için sağlıyor mu? kontrol edilir ve prosestatın alev oluştuktan sonra kontağı kesmediğini kontrol etmelidir. Eğer buraya kadar bir sorun yok ise 3 üncü seçenek olan gaz valfi kontrolü yapılır. Alev oluştuktan sonra ana kart gaz valfi için akım göndermeye devam ediyor fakat gaz yolu açılmıyor ise gaz valfinin arızalı olduğu anlaşılır. En son 4 üncü seçeneğe kadar arıza bulunamadı ise elektronik ana kart arızalıdır. İyanizasyon devresi fan, faz valfi vs bu parçaların her hangi birisinin arızası gerçekleşmiş olabilir. 

Arıza çözümü için profesyonel vaillant servis ekiplerimizden yardım isteyiniz.

11 thoughts on “Vaillant F29 Arızası”

  1. baca uzatmalı yerinden çıkmış kombinin üzerindaen tam oturmasa olurmu çalışıyor sonra duruyor tekrar ne yapmalı

    1. Baca uzatması yerinden çıkmış ise arada kalan boşluktan atık gaz salınımı olur. Çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Cihazınızı çalıştırmayın.

    1. Vaillant f29 sorunu genel ateşleme problemidir. Bu yüzden bir çok nedenden dolayı f29 arızası görülür. Bunlar Gaz valfi, Elektronik kart, iyonizasyon, elektrotlar gibi parçalardır.

  2. bİRKAÇ GÜNDÜR F29 ARIZASI VERİYOR RESET ATIYORUM DÜZELİYOR.KOMBİM 1,5 YILDIR ALDIM GARANTİSİ DEVAM EDİYOR.SERVİS GELİRSE ARIZAYI GİDERİRSE GARİNTİDENMİ YAPILIR .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button