Açılış 07:30 Kapanış 21:00

Hemen Ara

0212 419 38 63

Vaillant Pompa

21 Comments

Vaillant pompa ve özellikleri

Kombi için pompa önemi hakkında sizlere bilmeniz gereken detayları bu yazımızda aktarmaya çalışacağız. Öncelikle kombi pompası dediğimizde aklımıza su pompası gelmemeli, kombilerde kullanılan pompa özelliği basınç uygulamaz. Vaillant ve diğer tüm kombilerde kullanılan pompa sadece cihazımızın içerisinde bulunan tesisat suyunun sirkülasyon yapması için gerekli olan bir parçadır.

Petekler içerisinde bulunan suyun kombi üzerinde dönmesini sağlayarak sirkülasyonu sağlaması için kullanılan pompa kombinin en önemli ekipmanları arasından sadece birisidir.

Bir kombide pompa arızası yaşandığında çift ve tek eşanjörlü kombilerde farklı tepkiler verir. Tek eşnjörlü kombide pompanın arızalı olması durumunda sadece kalorifer devresinde arıza yaşanır. Çift eşanjörlü bir kombi kullanıyor iseniz her iki konumda da cihazınız arıza konumuna girer ve çalışmaz.

Pompa Görevi

Pompanın görevi oldukça basittir. 1. Eşanjör içerisinde ısınan suyu kalorifer sistemine yayarak tüm petekler içerisinde sıcak su sirkülasyonu sağlar. 2. Sıcak su talebi olduğunda birinci eşanjör de ısınan suyu sıcak suya dönüştüren plaka eşanjör içinde çevirmesini sağlar.

Pompa Çeşitleri Ve Fiyatları

Vaillant markası Türkiye de bulunan kombi markalarının kullanmış olduğu Vilo, Grundfos markaları kullanmaktadır. Her iki markanın da ürettiği pompalar aynı görevi üstlenirler. Fiyat ve kalite açısından bakacak olursak Grundfos pompaların fiyatı Vilo pompaya göre daha pahalıdır. Yine Grundfos pompasının dayanıklılığı ispatlanmış en kaliteli kombi pompası olarak bilinmektedir.

Grundfos pompa fiyatı; 390 tl civarındadır.

Vilo pompa fiyatı; 310 tl civarıdır.

Fiyatlar teknik servislere ve döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

Bir sonraki teknik bilgi paylaşımında görüşmek üzere diyoruz.

 

21 thoughts on “Vaillant Pompa”

 1. Kombim vaillant VUW TR 282/2-5 R3 kombinin devir daim pompası arızalandı pompası varmı ve kaç watt elinizde varmı fiyat nedir pompanın resmini atarmısınız

  1. Pompa çeşitleri elimizde mevcuttur cihazın üzerinde ki orjinal pompası kaçlık sa aynısını tedarik edebiliriz. Bize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Kombi marka modelleri arasında pompa değişiyor. 60 w dan başlayıp 125 w kadar görülmektedir. Örneğin 20 kw lık bir kombi de 60 w pompa görürken yine 24 kw lık cihazda da 60 w pompa görülebiliyor.

 2. vailant tan kurtulmak istiyorum
  202-5 hermatik kombi
  pompa arızalı dediler fiyat bir kombi parası 560 +60 toplam 620 tl fiyat cıkarttılar
  iyiki isim yapmış bir arabayı komple bakım yaptır bu kadar tutmaz nedir bu sanki kaldırıp at kurtul

  1. Celalettin ben istanbul içi ise bize ulaşın çok daha uygun fiyatlara yaparız. Değişen parçalar 1 yıl garantilidir.

 3. Merhaba Vaillant 236/5-3 kombi var evimde sirküle pompasının gücünün yetersiz geldiğini düşünüyorum kombinin üzerindeki pompanın yerine daha güçlü bir pompa takıla bilirmi veya 286/5-3 bir üst model kombi alaam üzerindeki pompa sahanı kuvvetlidir yoksa aynı pompa mı kullanılmaktadır

  1. Yeterli diyebilmemiz için evinizde bulunan petek sayısı, petek metresi ve tesisat durumu mobil mi normal boru ile mi yapılmış detaylar önemlidir. Cihazınıza bulunan pompa ile aynı marka pompa almalısınız aksi taktirde pompa salyangozu uyumsuz olacaktır. Son olarak daha yüksek kapasiteli bir pompa takabilirsiniz.

   1. Evimdeki sistem normal borulu
    petekler
    130×90
    130×90
    70×90
    70×90
    70×90
    150×80 dikey
    120×60
    120×60
    50×60
    2,5 metre havlupan
    evdeki peteklere termostatik vana taktırdım fakat son odaya istenilen sıcaklıkta su gitmemekte 236/5-3 ün pompası yeterli olurmu sizin öneriniz ne olur

 4. Merhaba, Vaillant TurboTEC Plus VUW TR 242/3-5 Hermetik Kombimin pompası bozuldu su kaçırıyor değişim fiyatı ve tedariği hakkında bilgi alabilir miyim

 5. Mrb pompa şu damlat yor. Servis 800 tl fiyat çıkardı. Bende al kombiyi sana 800 vereyim dedim.Bana fiyatını atarmisiniz.Pompa daki bilgiler class F PN6 TF95 IP44 2.6 uF 230 V-50hz
  Typ VPAR SL 15/6 HE-1
  No 4519582

  1. Müslüm bey çok iyi demişsiniz. 800 tl kombinin 3/1 fiyatı istemiş. Bizi iletişim numaramızdan arayınız. Çok daha uygun fiyat teklifi alacaksınız.

 6. Vaillant kombimde sirkilasyon pompası arızalı pompa üzerinde VASL 15/6-2-he kodu var. Pompa elinizde var mı ve fiyatı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button